Ünlü sanatçılar temizlik işçisi için seferber oldular

181

Bursa’nın Osmangazi Belediyesi’nde Habib Çaylı temizlik görevlisi olarak çalışırken çöp konteynerı yakınlarında siyah bir torba buldu. Torbanın çöp olduğunu düşünerek konteyner içine atmak için eline aldığında poşetin içinde para olduğunu fark ederek durumu amirlerine bildirerek bulduğu parayı polis merkezine götürdüğünde poşetin içinde 110 bin lira olduğu belirlenmişti.

İçi para dolu çöp poşetini düşünmeden amirlerine bildiren ve 2 farklı bankaya 35 bin lira kredi borcu olan temizlik görevlisi Habib Çaylı’nın davranışı sosyal medya üzerinden günün en çok konuşulan olayları arasında yer alırken Star Tv ekranlarında Demet Akalın ve Alişan’ın birlikte sunduğu sabah programında Bursa’da yaşanan bu olay gündeme geldi.

Programına konuk olarak temizlik görevlisini alan ünlü ikili temizlik görevlisinin bankalara olan kredi borçlarını ödeyeceklerini açıklarken programın konuğu olan Mustafa Ceceli’de “Bu dünya sizin gibi iyi insanların yüzü suyu hürmetine ayakta duruyor. Haram yemedim demişsin ve bunu ispatlamışsın. Bende senin borçların için Demet ve Alişan’a katkı sağlamak istiyorum. Allah senden razı olsun” dedi.

Demet Akalın ve Alişan, Habib Çaylı’nın kredi borçlarının yanı sıra çocukları için çocuk odası takımı ve ailesi içinde giysi dolabı ihtiyaçlarını gidereceklerini açıklamasının ardından birçok sosyal medya kullanıcısı Alişan ve Demet Akalın’a bu davranışlarından ötürü tebrik mesajları yağdırdıkları gözlerden kaçmadı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.