Bir Umut adlı filmin çekimlerine başlandı

24

Yönetmenliğini Ümit Köreken’in üstlendiği başrollerini Baran Şükrü Babacan, Eylem Yıldız, Funda Eskioğlu gibi isimlerin yaptığı “Bir Umut” filminin çekimleri Covid-19 tedbirleri doğrultusunda çekimlerine Bursa’da start verildi.

Filmin yönetmenliğini üstlenen Ümit Köreken ilk yaptığı uzun metrajlı film “Mavi Bisiklet” ile dünya prömiyerini 66. Berlin Festivali’nde yapmış ve 40’ın üzerinde festivale katılarak birçok ödül almıştı.

Filmin yapımcılığını Drama Yapım’ üstlenirken filmde başrollerde yer alan isimlerden Baran Şükrü Babacan 2018 yılında oynadığı “Halef” filmindeki performansıyla Malatya Uluslararası Film Festivali’nde “En İyi Erkek Oyuncu” ödülünü kazanmıştı.

Filmin hikayesi ise özetle şöyle:

“Sinema filmlerinde rol almak en büyük hayali olan eşi Asiye ile birlikte kurdukları bir özel tiyatroda yönetmenlik yapmaktadır Babasını küçük yaşlarda kaybetmesinin ardından Umut’un annesi üç çocuklu bir adamla evlenince annesi tarafından Bursa’da yaşayan dayısının yanına gönderilmiştir. O günden sonra bir kez dahi olsun annesini görmeyen Umut, annesinin yakalandığı MS hastalığı yüzünden tedavi için Bursa’ya gelmesi yüzünden uzun yıllar sonra annesini görür ve onunla ilgilenmek zorunda kalır.

Umut hastanede annesinin tedavisi ile uğraşırken sürpriz bir şekilde eşinin hamile olduğunu öğrenir. Ama Umut çocuk istememektedir. Bu yüzden Asiye ile tartışırlarken, Asiye birden ortadan kaybolur. Eşini arayan Umut ona ulaşamaz ve bulamaz. Uzun yıllardır annesi ile görüşmeyen Umut annesi ile hesaplaşmaya girer ve bu hesaplaşma sonrasında Umut’un annesi de bir anda ortadan kaybolur. Gece boyu Asiye’yi ve annesini arayan Umut, sabah her ikisinden de beklenmedik haberler alır. Fakat sadece birine yetişebilme şansı vardır.”

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.