Eypio’dan itiraflar

158

Türkiye’nin en büyük rapçilerinden biri olan Eypio geçtiğimiz günlerde YouTube üzerinden program yapan Armağan Çağlayan’ın programına konuk oldu. Ünlü rapçi  Eypio programda kimsenin bilmediği ünlü olmadan önce yaşadıklarını anlatırken bir çok hayranı programı büyük bir ilgiyle takip etti.

Eypio rap müziği Cartel’den sonra yapmaya başladığını ve Hollanda’da rap müzik yapmaya başladığını ve bu ülkede sadece öteki olmadığını hayatı boyunca hep öteki olduğunu söylerken ailesiyle birlikte 1980 yılında Afganistan’dan Türkiye’ye göç ettiklerini söyledi.

Hollanda’ya kaçak yollardan gitmek isterken yakalandığını ve Muğla Yatağan’da bir gün karakolda alıkonulduğunu daha sonra önce Makedonya’ya ve oradan yine sahte vize ile Hollanda’ya gittiğini ve orada 6 yıl boyunca farklı işlerde çalıştıktan sonra dayısının şirketinde çalışırken dayısının iflası sonrası Türkiye’ye dönmek zorunda kaldığını açıklayan Eypio evlilik gününü unutması hakkında sorulan soruya da “O tarz şeyleri yapmacık buluyorum, babamla aram iyi olmadığı için babalar gününü de umursamıyorum” dedi.

Armağan Çağlayan’ın babanızla aranız neden iyi değildi? sorusunda cevap veren Eypio  “Bir çocuğun hayatında baba figürünün önemli olduğunu kabul etmesine rağmen babam beni çok kötü döverdi. Hatta kitapsızca döverdi. Babam iş için yurt dışına gittiğinde bayram ederdim. Hayatım boyunca babamla iyi bir ilişkim olmadı ve onu hayatımdan çıkarmış gibi hissetmesem de babamla iyi bir ilişkim hiç olmadı” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.