Çağlar Öngel ikinci teklisini müzikseverlerle buluşturdu.

180

Ardahanlı solist Çağlar Öngel geçtiğimiz yıl çıkardığı  “Potpori” adlı single çalışmasının ardından olumlu tepkiler almasının ardından ikinci şarkısı “Kurdish Mashup”u dinleyicileriyle buluşturmanın heyecanını yaşıyor. Kurdish Mashup adlı çalışma Şemmame, Kecika Rındi, Hanimi Dilan, Dayme Dayme, Hamititi Mala gibi 7 eserin bir araya gelmesinden oluşurken her eserin sadece nakarat bölümleri seslendirildi. Eserin söz ve müziği anonim olurken şarkının düzenlemesini İhsan Şık yaparken mix ve mastering ise Yusuf Şahin imzası taşırken klip çekimlerinde yönetmen koltuğunda Sayit C. otururken bu klipte görüntü yönetmenliğini de Recep Yenigün üstlendi.

Yeni çıkardığı single hakkında açıklamalarda bulunan Çağlar Öngel “Yeni şarkımı çıkardım ve aşırı heyecanlıyım. 1 ay sonrada üçüncü single çalışmam çıkacak. Çalışmalarıma ara vermeden devam ediyorum. Yeni şarkımın adı “Sende Yar”, şarkının bestesi Özgür Ata’ya ait. Çıktığım müzikal yolda tanıdık tanımadık bir çok müzikseverden olumlu dönüşler aldım ve bu beni çok mutlu etti” dedi.

Çağlar Öngel Kimdir?

Ardahan’ın Göle ilçesinde 1989 yılında dünyaya gelen Çağlar Öngel henüz 1 yaşında iken ailesinin özel sebeplerinden dolayı İstanbul’a göç etmelerinin ardından çocukluk yıllarını Üsküdar Çamlıca ilçesinde orta okulu dönemlerinde ise Gaziosmanpaşa’da geçirdi. 3 kardeş olan Öngel ailenin en büyük çocuğu olurken kendisinden küçük bir erkek ve bir kız kardeşi bulunuyor. Üniversite eğitimini dışarıdan tamamlayan genç sanatçı yaklaşık 13 yıldır müzik piyasasının içinde yer alırken kendisine Kıvırcık Ali ve Neşet Ertaş’ı örnek alıyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.