Türk sinemasında bir ilk!

184

İmece Film bir çok insanın hayal ettikleri filmleri, aynı hayali paylaşan kişi, kurum ve sivil toplum örgütlerinin desteğiyle çekmek, özgür ve bağımsız  sinema yapmak için kurulurken ilk uzun film projesi olarak “HAKİKAT: Bir Şeyh Bedreddin Filmi”nin ön hazırlıklarını tamamladı.

“HAKİKAT: Bir Şeyh Bedreddin Filmi” için oyuncu kadrosundan senaryosuna kadar dönemi anlatan dekor ve kostümleri , mekan seçimlerine kadar çekim öncesi gereken tüm çalışmaları bitti Film yaklaşık 600 yıl önce yaşamış Şeyh Bedreddin’in hayatını konu alıyor. Filmin çekimleri için Ağustos ortasında ‘motor’ denilmesi hedeflendikten sonra filmin bu yıl sonunda vizyona girmesi planlanıyor.

HAKİKAT : Bir Şeyh Bedrettin Filmi Anadolu topraklarında ilk eşitlikçi isyanı başlatan ve bu yüzden sürgün edilen Şeyh Bedrettin’in sürgünde idam edilmesini anlatırken hakkında daha önce onlarca kitap yazılıp, belgesel çekilmiş olsa da ilk kez sinema filmi olarak beyazperdede izleyicisiyle buluşmaya hazırlanıyor.

“HAKİKAT: Bir Şeyh Bedreddin Filmi”’nin senaryosunu Ali Şahin ve Hakan Alak birlikte kaleme alırken film aynı zamanda zengin oyuncu kadrosuyla dikkatleri üzerine çekmeye hazırlanırken Türkiye’den bir ilke imza atılarak film için yaklaşık 850 kişi ayni ve nakdi yardımda bulunarak filme ortak yapımcı oldu.  Filmin çekimlerinin başlanacağı Ağustos ayının ortasına kadar film için 100 destekçi daha bu filme ortak yapımcı olmak için yapılacak müracaatlar değerlendirmeye alınacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.