Suna Pekuysal unutulmadı

140

22 Temmuz 2018 yılında tedavi gördüğü İstanbul Tıp Fakültesi’nde aramızdan ayrılan YeşilçamTürk tiyatrosu ve Türk televizyonlarına hayatını adayarak unutulmaz isimlerinden biri olan Suna Pekuysal ölümün 12.yılında unutulmadı.

75 yıllık yaşamının 50 yılında sahnelerde ve sinema setlerinde bir ömür geçiren ünlü sanatçı 100’den fazla sinema filminde rol alırken tiyatro sahnelerinde de  250’den fazla oyunda  başrol ve yan rollerde yer aldı.

Türk tiyatrosunun nerdeyse tüm önemli isimlerinin öğrencisi olan Suna Pekuysal ölmeden önce verdiği son röportajlarından birisinde şehir tiyatrolarında rol adlığı tüm oyunları diğer tüm rollerle ezbere bildiğini ifade ederek tiyatroya ne kadar önem verdiğini bir kez daha göstermişti.

 Oyunculuğunun yanı sıra TRT radyolarında yayınlanan arkası yarınlarda seslendirmelerde yapan Suna Pekuysal radyo temsillerine duyduğu özlemi sık sık dile getirirken Türkan Şoray’ın ilk filmlerinden biri olan “Güzeller Resmi Geçidi” adlı filmde Türkan Şoray’ı seslendirmişti. Suna Pekuysal bugün radyolarda arkası yarınlar başlasa ve beni seslendirme için çağırsalar koşa koşa giderim derken duyduğu özlemi bizlere çok güzel ifade etmişti.

Ünlü sanatçının ölümünün 12.yılında cenazesinin bulunduğu Merkez Efendi Mezarlığı’na yakınları ve bazı hayranları gelerek mezarına çiçekler bırakarak ünlü sanatçıyı andılar. Ülkemizde yaşanan Covid-19 salgını nedeniyle halkın aşırı ilgi göstermediği anma törenine sanatçının sahnede birlikte rol aldığı dostları ve yakın aile dostları katılırken anma töreninde bazı sanatçıların gözyaşlarını tutamadıkları görüldü.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.