Yiğit Kirazcı’dan çarpıcı açıklamalar

118

Medaratörlüğünü Bora Talat’ın yaptığı DenizBank ve Türkiye Sinema Audiovisuel Kültür Vakfı (TÜRSAK) iş birliğinde hayata geçirilen “4. DenizBank İlk Senaryo İlk Film Yarışması” kapsamında YouTube’dan canlı olarak yaptığı programın bu haftaki konuğu oyuncu Yiğit Kirazcı oldu.

Programda takipçilerinin kendisine sorduğu soruları yanıtlayan Yiğit Kirazcı reklamcılık okurken oyuncu olmaya karar verdiğini ve eğitimini tamamladıktan sonra oyunculuk eğitimi almaya başladığını ifade etti.

Bir çok dizi ve sinema filminde rol alan başarılı oyuncu Kirazcı “Canlandıracağım karakter için konsantre olarak zaman ayırıp rolüme çalışıyorum. Kafamda şunu yapacağım diye kurmuyorum bunun yerine daha çok ne yapmayacağımı biliyorum” dedi.

Kendisine gelen senaryolar hakkında da çok dikkatli olduğunu dile getiren Kirazcı “ Senaryoyu okurken ilk işe yarayanın ne olduğuna dikkat ediyorum. Yenilik var mıdır?  Aklıma nedense hep ilk gelen bilim kurgu oluyor. İleride zaten bir senaryo yazarsam kesinlikle konusu bilim kurgu olur. Daha sonra rolüme ve canlandıracağım karakterime bakarım. Hayatımda kariyer konusunda bir plan bugüne kadar yapmadım. Oyunculuktan 30 yaşımdan sonra para kazanmaya başladım. Hayranlarım beni ABD’li oyuncu James Franco’ya benzettiğini dile getirdi.

Bugüne kadar oynadığım tüm diziler içinde “Seviyor Sevmiyor” dizisindeki “Tuna” karakterinin benim için hep ayrı bir yeri olmuştur. Benim için oyunculuk zevk alıyorsan yapılacak, almıyorsan da yapılmayacak bir şeydir dedi.

Yiğit Kirazcı en son olarak yeni başlayacak olan “Çatı Katı Aşk” adlı dizi hakkında bilgi verdi. Kirazcı “Dizi tam bir Yeşilçam mahalle komedisi. Dizideki ailem mantıcı ve ailem içinde babam ile annem arasında babamın Kayserili, annemin de Trabzonlu olmasından dolayı yaptıkları mantı üzerine hafif bir çekişmeleri var. Ve ben bu ailenin üniversite mezunu çocuklarını canlandırıyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.