Kalk Gidelim’de Seyfettin’in başı dertten kurtulmuyor

31

TRT 1 ekranlarının sevilen oyuncu kadrosu ile iddialı komedi dizisi “Kalk Gidelim” pandemi sürecinde normalleşme aşamasının başlamasıyla, yeni bölümleri ile kaldığı yerden devam ediyor.

Pandemi sürecinde arabasının onarılmasını beklerken İstanbul’da kalan Seyfettin, arabasının onarımı bitince köyüne dönmek için yola çıkarken tıpkı kendisi gibi Ercan’da köyüne dönmek üzere yola çıkar. Birbirlerinden habersiz köylerine gitmek için İstanbul’dan yola çıkan Ercan ve Seyfettin’in yollarını kader bir araya getirir.

Ercan’ın İstanbul’da kaldığını öğrenen Meryem konu hakkında renk vermezken Mustafa Ali’de Meryem ile ortak kuracakları fabrikanın çalışmalarına hız verir.

Şakir kendi evinde büyük bir tadilata girişirken muhtar olan babasının Ankara’da olmasını fırsat bilerek babasının evinde kalmaya başlar. Ama Şakir’in babası Ankara’ya giderken fabrikadaki hisselerinin kontrolünü Veli’ye bırakmıştır. Veli yüzünden istediğini yapamayan Şakir büyük bir krize girer.

Sevda Seyfettin’in eve dönüşü ile heyecan yaşarken Seyfettin için yemekler hazırlar ve onu beklemeye başlar. Ama Seyfettin köye gelince ilk önce annesi uğrar ve orada yemeğini yedikten sonra eve gittiğinde bu kez de Sevda’nın gönlünü kırmamak için onun hazırladığı yemekleri yiyince başına gelmeyen kalmaz. Sevda ise pandemi süresince saçlarının beyazlarını kapatmak isterken onun da bir sürü aksilik peşini bırakmaz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.