Hilal Özdemir’e sanat camiasından destek yağdı

184

Ülkemizde yaşanan pandemi sonrasında birçok işi iptal olan ve bu süreçte evinden çıkamayan ünlü türkücü Hilal Özdemir Kanal D ekranlarında yayınlanan 2. Sayfa programına görüntülü olarak bağlanmış ve yaşadığı ekonomik zorlukları anlatırken hem kendisi hem programı izleyenler duygu dolu anlar yaşamıştı.

Hilal Özdemir yaşadığı zorlukları “Erzak ve gıda yardımı için Kızılay’a ve mahalle muhtarımıza müracaat ettim. Evimde yiyecek hiçbir şeyimiz kalmamıştı. Sanatçı olmam rahat bir yaşam sürdüğüm anlamına gelmez. Pandemi sürecinde kiramı ödeyemedim. Ev sahibim kirayı ödemediğim için ihtarname gönderdi. Çocukların babası çocuklarını hiç düşünmedi. Nafakayı dahi ödemedi. Burada böyle karşınızda olmaktan dolayı özür dilerim” demişti.

Hilal Özdemir’in bu açıklamalarının ardından bir çok kişi ünlü türkücüye yardımcı olmak için harekete geçerken daha sonraki günlerde tekrar 2.Sayfa adlı programa bağlanan Hilal Özdemir “Program yayınlandıktan sonra sanat camiasından bir çok kişi beni aradı ve ziyaretime geldi. Özellikle Haluk Levent ve Murat Boz çok çok ilgilendiler. Çocuklarımın babası Hazım Körmükçü’de arayarak nafakayı ödeyeceğini söylemesine rağmen şu ana kadar çocuklarımın nafakası hesabımıza geçmedi. Bu zor günümde beni arayan ve yanıma kadar gelerek desteklerini esirgemeyen tüm sanatçı dostlarıma ve sanatseverlere teşekkür ediyorum. Allah’ın izni ile beni ve çocuklarımı daha iyi günler bekliyor. İlerleyen günlerde pandemi süreci bittiğinde sahne almaya devam edeceğim. Zor günleri sizlerin destekleri için atlattığım için hepinize minnettarım” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.