Aslı Enver “Disleksi kusur değil “dedi

159

Son günlerde adı Türk basketbolunun başarılı eski basketbolcularından biri olan Kerem Tunçeri ile aik dedikodularına karışan Aslı Enver dün gece sosyal paylaşım sitesi İnstagram’da takipçilerinin kendisine sorduğu sorulara büyük içtenlikle cevap verirken çocukluğunda disleksi yani okuna ve öğrenme bozukluğu hastalığını yaşadığını belirterek “Çocukluğumda bu hastalığımla ilgili ciddi sorunlar yaşıyor ve bunun bir kusur olduğunu düşünüyordum. Ama yıllar geçtikçe bunun bir kusur olmadığına inandım ve anladım” dedi.

Karantina günlerinde bir çok ünlü isim gibi başarılı oyuncu Aslı Enver’de hayranlarıyla iletişimde kalmak için sosyal paylaşım sitesi olan Instagram’ı aktif olarak kullanmaya devam ederken dün sosyal medya hesabından tüm takipçilerine “Madem mecburiyetten hepimiz evlerimizdeyiz, hadi sor” diyerek takipçilerinden gelen sorulara büyük bir samimiyetle cevaplar verdi. Bir çok hayranının yüzünde estetik olup olmadığı sorusuna da “ Ben sizlerin gözleri önünde büyüdüm. En ufak bir estetik yok” diyerek cevap verdi.

Bir hayranının ise Aslı Enver’e “Disleksi hastalığınız sizi ne kadar zorluyor sorusuna da “ Evet çocukluğumdan beri okuma zorluğu yaşıyorum. Çocukken bununla ilgili ciddi sorunlar yaşadım. Daha sonra bunun bir kusur olmadığını anlayarak zaman içinde kendimin geliştirmiş olduğum okuma pratikleriyle çözebilmeyi başardım. Ben senaryolarımın altını çizerek ezberleyerek okuyorum ve bunun devamlı olarak pratikte geliştiriyorum” diye yanıtladı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.