Ramazan ayı boyunca Mesnevi’den Hikayeler TRT 1 ekranlarında olacak

195

TRT 1 ekranlarında Ramazan ayı boyunca her gün yayınlanacak bir program başlıyor. TRT1 ekranlarında her gün Hz. Mevlana’nın Mesnevisinden şiirler, mısralar ve en güzel hikayeler “Mesnevi’den Hikayeler” adlı programda Bahadır Yenişehirlioğlu’nun yorumları ile izleyicilerle buluşacak.

TRT 1 ekranlarına Ramazan ayında yayınlanacak olan programda Mevlana’nın fikirleri, ilmi derinliği ve ışığını günümüz gençlerine, insanlarına ve yeni kuşaklara aktarmak amacıyla yapıldı ve yayına girdi. Bahadır Yenişehirlioğlu’nun farklı sunumu ile ekrana gelecek olan programda geçmişteki büyük alimlerin ilmi derinliklerini ve yüzyıllardır gelenekle günümüz dünyasına ve dünyaya Mevlana’yı yeni bir ekol olarak yaratmak için büyük bir özenle yapıldı.

Programın her bölümünde Mevlana’nın hikayeleri, şiirlerine yer verilirken özellikle seçilen konular dini bilgi ve ilmi bilgiler taşıyarak aynı zamanda insanların kafalarında olan yanlış bilgilerin doğrularını göstermeyi hedefliyor. Geçmiş yıllarda bir çok alimin derin bilgilerini insanlara işlemek amacıyla hikaye, şiir ve mısra olarak insanlara aktarılmıştır.

TRT 1 ekranlarında her bölümde Mevlana’nın eserlerindeki tüm derinlikler kıssadan hisseler, messel ve hikayeler olarak izleyicilerin karşısına geçerken özellikle yayınlanacak olan kıssadan hisseler bir çok izleyiciye bir çok konuda ışık tutacaktır. Geçmiş yıllarda Mevlana ve bir çok alimin yaşadığı olaylar halen günümüzde dilden dile aktarılmaya devam etmektedir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.