Dizi setinde koronavirüse karşı geniş sağlık önlemleri alındı

120

Tüm televizyon dizileri arasında en çok beğenilen ve izlenen dizisi olarak ATV ekranlarında yayınlanmakta Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz setinde koronavirüs salgınına karşı geniş sağlık önlemleri alınarak yeni bölümlerin çekimlerine devam ediliyor.

Koronavirüs salgınına karşılık sette geniş sağlık önlemlerinin alındığı sette sürekli olarak dezenfekte çalışmaları yapılırken dizi çekimlerinde özellikle sosyal mesafenin korunmasına özel bir özen gösterilirken dizinin teknik ekibi, de dahil olmak üzere tüm çalışanlar evlerinden özel araçlarla alınarak sete getiriliyor.

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinin 3 yönetmeni Onur Tan, Zübeyir Şaşmaz ve Baran Özçaylan’ tarafından oluşturulan 40’ar kişilik ekipler olmak üzere 120 kişilik bir set ekibi çalışıyor. Dizi çekimleri için tespit edilen mekan ve yerler oluşturulan bir ekip tarafından dezenfekte edilerek çekimlere hazırlanıyor. Tüm dizi ekibinin sağlığını her şeyden üstün tutulduğu sette karavan, jenaratör ve sette bulunan tüm araçların günde 3 kez dezenfektesi yapılıyor.

Set bitiminde yine tüm ekip özel araçlarla evlerine bırakılırken, ulaşımda kullanılan tüm araçlarının ve dizide kullanılan araçların günde 3 kez dezenfektesi muhakkak yapılırken dizinin set ekibinin tamamının çekimlerde kendileri için hazırlanan özel tulum ve maskelerle çalışması sağlanıyor. Sette ayrıca sağlık ekipleri ve ambulanslar bekletilirken dizi çekimleri başlamadan önce oyuncular dahil olmak üzere tüm ekibin sağlık taraması yapılıyor. Dizi koronavirüs salgını kapsamında 65 yaş üstü kişilerin sokağa çıkma yasağı kuralını ihlal etmemek adına dizide oyuncu kadrosunda bulunan 65 yaş üstündeki iki oyuncusu Turgay Tanülkü ve Sabina Toziya’ya yeni bölümlerde sahne yazılmaması kararı alındı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.