Payitaht’a yeni düşman

246

TRT1 ekranlarında dönem dizisi olarak Cuma akşamları yayınlanan ve izleyicisini ekrana kilitleyen Payitaht Abdülhamid yüz on birinci bölümüyle ekranlara geliyor.

Her bölümü merakla ve heyecanla beklenen sevilen dizi “Payitaht Abdülhamid”in yeni bölümünde neler olacak:

Uzun uğraşlar sonrasında Zalman’ı alt eden Abdülhamid, Zalman’dan sonra Payitaht’a gönderilecek yeni düşmanın kim olduğun öğrenir. Abdülhamid’i yıkmak için Payitaht’a İngiliz sefir Heckler gönderilmiştir. İlk kez Abdulhamid’e karşı düşmanları kartlarını açık oynamaya başlamışlardır. Siyonist devletlerin menfaatlerine göre demiryolu ihalesini almakta kararlı olan Heckler ile Abdülhamid arasında gizli bir savaş başlamıştır. Her ikisi arasında ciddi bir istihbarat savaşı yaşanmaya başlar. İngiliz sefirinin bir amacı da Abdülhamid’in hafiye teşkilatını çökertmektir. Bunu bilen Abdülhamid, Halil Halid’e yeni bir vazife verir. Artık Serhafiye’dir. Ekibiyle birlikte vazifeleri de açıklanır.

Abdülhamid’e bir türlü kendisini affettirmeyi başaramayan Bidar,bunun acısını içinde yaşamaktadır. Babası Abdülhamid ile annesi Bidar’ın arasını yapmak için Naime bir plan yapar. Hamile olan Gülcemal ise sarayda kalmaya devam ederken Bidar ve Naime cemiyette Gülcemal’in Blavatsky ile gizli konuşmalarına şahit olurlar.

Naime ve Bidar bu gizli görüşmeye şahit olmaları sonrasında gizli düşman olan Blavatsky ve Gülcemal deşifre mi olacaklar? Naime’nin yaptığı plan işe yarayacak mıdır? Ve Bidar ile Abdülhamid’in arası düzelecek midir? Heckler’in amacını ve sırrını Halil Halid ve adamları öğrenebilecekler midir? Heckler ve Abdülhamid arasındaki savaşı kazan taraf kim olacaktır?

Tüm bu soruların cevabı bu hafta yayınlanacak olan Payitaht dizisinin 111.bölümünde…

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.