Hasan Doğru kimdir?

94

Hasan Doğru, Zonguldak’ın Kozlu ilçesinde 1988 yılında  dünyaya gelmiştir. Aslen Ordu’lu olan Hasan Doğru Kozlu’da büyümüş ve lise eğitimini tamamladıktan sonra tiyatro aşkı ile yanarak Tiyatro Arın adlı grupta rol alıp, tiyatro sınavlarına çalışmaya başladı. İki kez konservatuar Tiyatro sınavlarını girmesine rağmen kazanamadı. Ani bir kararla tiyatro oyunculuğundan vazgeçerek Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Devlet Konservatuvarı opera bölümünün açıldığını duyunca ilk denemesinde kazandı ve opera bölümünün ilk öğrencilerinden biri oldu ve eğitimini başarı ile tamamlayarak bu bölümün ilk mezunlarından birisi olmayı başardı.

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Opera bölümünde okurken Kozlu’da bulunan babasının lokantasında çalıştı. 12 Haziran 2011’de yapılan seçimlerde Eskişehir’den bağımsız milletvekili adayı olan Ahmet Yılmaz için seçim şarkısı hazırlamıştır. Sosyal medyada ilk büyük çıkışını bir tekel bayisinde kendisini bıçaklayan 4 kişiyi bayide bulunan içki şişelerini atarak kovalamasını gösteren video paylaşım rekorları kırarken Ahmet Yılmaz için hazırladığı şarkıyı fotoğraflar eşliğinde klip haline getirerek yayınlaması sonrası bir anda ismi tüm Türkiye’de duyuldu. O yıllarda “Tekel Savaşçısı Ahmet Abi” adlı şarkısı internette en çok tıklananlar listesinde ilk sıraları zorladı.

Hasan Doğru 2013 yılında Star Tv ekranlarında yayınlanan yapımcılığını ve sunuculuğunu Acun Ilıcalı’nın yaptığı “O Ses Türkiye” yarışmasını 21 Ocak 2014 tarihinde kazanarak Türkiye’nin artık çok yakından tanıdığı bir isim olmuştur.

O dönemlerde aşırı kilolu olan Hasan Doğru önce mide küçültme ameliyatı ve ardından uyguladığı diyet programı ile çok bir fit görünüme ulaşması ile magazin dünyasında uzun bir süre uyguladığı diyet programı konuşulmuştur.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.