Dilber Ay kimdir?

171

Asıl adı Dilber Karakaş olan Dilber Ay1 Ocak 1956 tarihinde Kahramanmaraş’ta dünyaya geldi. Ailesinin maddi imkanları yeterli olmadığı için ilkokulu üçüncü sınıfta iken bırakmak zorunda kaldı. Düzce’de katıldığı bir ses yarışmasında birinci olan Dilber Ay ailesinin zorlamasıyla 13 yaşında evlendirildi. İlk evliliği kısa süren Dilber Ay daha sonra tekrar dünyaevine girdi.

Flash Tv’de yaptığı “Kadere Mahkumlar adlı programıyla televizyon dünyasına da adım atan Dilber Ay’ın programı ilk dönemlerinde iyi bir reyting yakaladı.

Müzik hayatına başladıktan kısa bir süre sonra Dilber Ay’ın seslendirdiği türküler tüm radyolarda çalmaya başladı. Daha sonra çıkardığı “Hacı Ağa” adlı şarkısı ile şöhreti perçinleyen Dilber Ay sinema dünyasına da “Beynelmilel” adlı filmle start vermiş ve bu filmdeki rolünden dolayı Altın Koza Ödülü’ne layık görüldü. Daha sonra yönetmenliğini Murat Şeker’in yaptığı “Hayat Sana Güzel” isimli filmde de rol almıştır.

İbrahim Karakaş ile 1998 yılında tanışarak kısa süre içinde tekrar evlilik yaptı. Ömrünün son anlarına kadar da eşi İbrahim Karakaş’tan duygu dolu sözlerle bahsetmiştir.

Kızını mutfakta şarkı söylediği için döven Dilber Ay bu konu hakkında “ Bir eve bir deli yeter diye düşünerek kızımın türkücü olmasına karşı çıktım” demiştir. Üç kızı ve üç damadı olan Dilber Ay’ın 14 torunu vardı.

Sinemaya devam eden Dilber Ay önce 2015 yılında “Figüran” filminde, 2017 yılında Yol Arkadaşım ve 2018 yılında Yol Arkadaşım filminin devamı olan Yol Arkadaşım 2 adlı sinema filmlerinde oynarken son filmi olan Yol Arkadaşım 2 adlı filimin galasını görememiştir. Dilber Ay 63 yaşında iken 29 Nisan 2019 tarihinde hayatını kaybetmiştir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.