İntihara teşebbüs eden genci ünlü sunucular bile ikna edemedi

51

Bugün öğle saatlerinde İstanbul’un Bahçelievler ilçesi Yenibosna mevkiinde meydana gelen olayda Ömer Karamahmut adındaki bir şahıs yüksek gerilim hattı direğine çıktı. Kısa sürede olayı gören vatandaşlar durumu polis ve sağlık ekiplerine bildirirken intihar etmek için yüksek gerilim hattı direğine çıkan Karamahmut “Eşinin kendisinden ayrıldığını ve çocuklarını göremediğini iddia ederek intihar edeceğini söyledi. İhbar üzerine olay yerine polis, sağlık ve itfaiye ekipleri gelirken Karamahmut’un gerilim hattı direğinden atlama ihtimaline karşı hava yastığı açarken polis bölgede geniş güvenlik önlemleri aldı.

Olayın meydana geldiği yere yakın bir yerde televizyon programı yapan iki ünlü sunucu Müge Anlı ve Esra Erol olayı duymaları üzerine hemen olay yerine geldiler. Müge Anlı intihara teşebbüs eden Ömer Karamahmut ile kısa bir süre megafon aracılığı ile konuşarak ikna etmek istemesine rağmen başarılı olamadı. Müge Anlı itfaiyenin merdiveninde bulunan sepete binerek Karamahmut’un yakınlarına kadar gelerek kendisine yardım edeceğini ve programına çıkararak kendisine yardımcı olacağını söylemesine rağmen intihar girişiminde bulunan Karamahmut ikna olmadı.

Olay yerinde bulunan Esra Erol’da megafon ile konuşarak ikna etmek için elinden geleni yapmasına rağmen bu çabaları da fayda etmedi. Daha sonra olay yerine gelen müzakereci polis intihar etmeyi düşünen şahıs ile uzun süre konuşarak kendisini ikna ederek aşağı indirdi. İtfaiye ve polisler yardımı ile aşağı indirilen Ömer Karamahmut  ambulansla sağlık kontrolleri yapılmak üzere hastaneye kaldırıldı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.