İzleyiciden Bulmaca Kulesi’ne tam not

168

TRT Çocuk ekranlarında ilgi ile izlenen çizgi dizi “Bulmaca Kulesi”, hayranlarıyla sinemada buluştu. “Bulmaca Kulesi: Dev Kuşun Gizemi” adı ile beyaz perdeye uyarlanan film, hedef kitlesi olan miniklerden tam not aldı.

TRT Çocuk, televizyon ekranlarında ilgi gören başarılı yapımları beyaz perdeye taşıyor. TRT Çocuk, eğlenceli, eğitici ve pedagojik denetimde özenli bir şekilde geçen sinema filmleriyle her yaştan çocuğun gönlünü kazanıyor.

TRT Çocuk ekranlarında büyük bir hayran kitlesine sahip olan ve ilgi ile izlenen çizgi film serisinin sinema uyarlaması olan “Bulmaca Kulesi: Dev Kuşun Gizemi” vizyona girdi.

Bulmaca Kulesi’nin kahramanları Aslı, Can ve Mert. Kahramanlar, bu kez sinemada maceradan maceraya atıldı.

TRT Çocuk ekranında, miniklerin heyecan ve ilgi ile izlediği çizgi dizi “Bulmaca Kulesi” beyaz perdede de aynı ilgili gördü. TRT Çocuk’un dizisi “Bulmaca Kulesi: Dev Kuşun Gizemi” adıyla sinemaya uyarlandı ve filme çocukların ilgisi yoğun oldu.

TRT ortak yapımında beyaz perdeye aktarılan “Bulmaca Kulesi: Dev Kuşun Gizemi”nin yapımcılığını ve yönetmenliğini Ahmet Erdal yaptı.

Dizide, fizik yasalarından matematiğe kadar çok sayıda konu işleniyor. Ddizi, sinema uyarlamasıyla da çocuklara daha çok macera ve heyecan yaşatıyor.

Filmin ana karakterleri Aslı, Can ve Mert, bir kaza neticesinde başka bir boyuttaki Bulmaca Kulesi denilen yere ışınlanıyor ve buradaki gizemleri çözmeye başlıyor. Yapımın sinema uyarlamasındaysa hikaye daha farklı bir macerayla devam sürüyor.

Kuleyi koruyan ve mimarı olan Lugaz Efendi’nin sevimli robotu Lugit ile kulenin düşmanı olan Hüdaverdi’nin hakim olduğu tehlikeli bölgeye ulaşan kahramanlar, kendilerini heyecan dolu bir maceranın içinde buluyor.

Dev Kuş’un yuvasında buluşmak üzere Lugit ile yollarını ayrılan Aslı, Can ve Mert, sevimli robotu bulmak ve Dev Kuş’a ulaşmak için yoğun bir çaba gösteriyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.