DenizBank İlk Senaryo Yarışması’nın jüri üyeleri belli oldu

191

Başvuruların 1 Kasım 2019’da tamamlanacağı 4. DenizBank İlk Senaryo İlk Film Yarışması’nın İlk Senaryo bölümde değerlendirmeyi yapacak jüri üyeleri belli oldu.

İki bölümden meydana gelen DenizBank İlk Senaryo İlk Film Yarışması’nın İlk Senaryo bölümünün ana jüri başkanlığını, “Neredesin Firuze”, “Hacivat ve Karagöz Neden Öldürüldü” ile “7 Kocalı Hürmüz” filmleriyle tanınan, Türk sinemasının önde gelen isimlerinden biri olan, yönetmen, yapımcı, senarist ve oyuncu Ezel Akay üstlendi.

Ana jüride Ezel Akay’ın yanı sıra “Neredesin Firuze”, “Hacivat ve Karagöz Neden Öldürüldü”, “O Şimdi Asker” ile “Kötü Kedi Şerafettin” gibi filmlerin ve “Aile Bağları”, “Pilli Bebek” ve “Heberler” gibi televizyon dizilerinin senaryo yazarı Levent Kazak; International Emmy ödüllerine aday olan ilk Türk oyuncu unvanına sahip, uluslararası platformlarda isminden söz ettiren ünlü oyuncu Tuba Büyüküstün; Blue ve bağımsız yönetmen Tony Gatlif’in Aman Doktor (Djam) filmlerinin yapımcısı Suzan Güverte ile DenizBank Kültür Sanat Yöneticisi ve TÜRSAK Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Perihan Yücel eşlik ediyor.

Ana jüri, en iyi üç senaryoyu seçecek ve finalistleri de sektörden önemli isimler tespit edecek.

Her yıl yüzden fazla senaryonun müracaat ettiği yarışmada ön jüriyi oluşturan isimler ise şunlar: TAFF Yapım Genel Koordinatörü Ömer Çalıkoğlu, Intermedya İçerik Sorumlusu Naz Yiğit, TAFF Yapım İçerik Geliştirme Sorumlusu Arman Güvenç, TIMS & B Dramalar Sorumlusu Gözde Yılmaz ve İstanbul Aydın Üniversitesi Öğretim Görevlisi Doç. Dr. Okan Ormanlı.

Ön jüri tarafından yapılacak değerlendirmeyi geçecek olan 15 senaryonun arasından ana jürinin yapacağı değerlendirmenin ardından belirlenecek ilk üç senaryo ise ödül töreni gecesinde ilan edilecek. Dereceye girecek eserlerden birincisine 25 bin TL, ikincisine 15 bin TL, üçüncüsüne ise 10 bin TL para ödülü verilecek. Ayrıca kazananlara sinema sektöründen ünlü isimlerden alacakları senaryo doktorluğu hizmeti ödülü de verilecek.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.