Bir Zamanlar Hollywood’da yeniden vizyonda

24

Quentin Tarantino’nun dokuzuncu filmi olan Bir Zamanlar Hollywood’da (Once Upon a Time in Hollywood), dört yeni sahnenin eklendiği yeni kurgusuyla yeniden vizyona girdi.

Sony Pictures, yeniden kurgulanan film bin salonda birden gösterimde.

Yapım şirketi tarafından yapılan açıklamada, sinema izleyicilerinin filme büyük destek verdiği, kendilerinin de onlara daha fazla görüntü ve sesle filmi yeniden izleme şansı sundukları vurgulandı.

Film, eklenen 10 dakikalık yeni sahnelerle toplamda 141 dakika oldu.

Başrollerini Leonardo Di Caprio ve Brad Pitt’in paylaştığı film, ABD gişe hasılatında deneyimli olan yönetmenin önceki filmlerinden çok daha başarılı olarak Tarantino’nun kendi rekorunu kırmasını sağladı. “Once Upon a Time in Hollywood”, temmuzun sonunda gösterime girdiğinde 41 milyon doların üstünde bir açılış hasılatına ulaştı. 2009 yapımı olan Soysuzlar Çetesi’nin (Inglorious Basterds) açılış hasılatı ise 38 milyon dolar yaklaşık 213 milyon TL idi.

Film 90 milyon dolarlık bütçeyle çekildi ve ABD’de 139,8 milyon dolar, dünya çapında ise 368.3 milyon dolarlık gelir elde etti.

Bir Zamanlar Hollywood’da filminde, yaşlanan ve dublörünün yardımlarıyla güçlükle hayatını sürdüren bir Hollywood aktörünü yaşadıkları anlatılıyor. Film, 8 buçuk aylık hamile olan Sharon Tate ve üç arkadaşının Manson Ailesi üyeleri tarafından öldürülmesini de içine alıyor.

Yönetmen Quentin Tarantino, Çinli film yetkililerini memnun edebilmek için filmde istenen değişiklikleri yapmayı reddetti ve yeni bir kurgu yapılmadığı için Çin’de vizyona girmesi iptal edilmişti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.