Selami Şahin ve Linet’ten Harbiye’nin en güzel düeti

142

Türk müziğinin en önemli besteci ve yorumcularından biri olan Selami Şahin ile güçlü sesi ve güzelliğiyle takdir gören sanatçı Linet, Harbiye Açıkhava’daki “Yıldızlar Geçidi” konserleri ile sevenleriyle buluştu.

Bayhan Production’un gerçekleştirdiği görkemli gecede Harbiye Açıkhava’yı dolduran 5 bin kişiye eşsiz bir müzik şöleni sunan iki sanatçının mükemmel performansı büyük alkış topladı.

Yaptığı yüzlerce bestesinin yanı sıra güçlü yorumu ile de Türk müziğinin önemli isimlerinden biri olan Selami Şahin, konserin ikinci yarısında kalabalığın coşkusu ve alkışlarıyla sahneye çıktı. Bu sezonun üçüncü Harbiye Açıkhava konserinde sahne alan başarılı sanatçı, geçmişten günümüze iz bırakan şarkılarını hayranlarıyla birlikte söyledi.

Ünlü şarkıcı Linet de bu sezon ikinci kez Harbiye Açıkhava’da sahneye çıktı. Şıklığı ile göz kamaştıran Linet, güçlü yorumu ile de dinleyenleri adeta büyüledi.

Harbiye Açıkhava konseri için ünlü modacı Rufat İsmayil’in hazırladığı özel tasarım siyah elbisesiyle sahneye çıkan Linet’in kelebek kozasından etkilenerek el yapımı örgü ile dantel elbisesi, 10 bine yakın kum boncuk ile el işçiliğiyle işlendi.

Konserin sonlarına yaklaşılırken Selami Şahin ve Linet, izleyicilere büyük sürpriz yaparak Arapça bir şarkının da yer aldığı üç şarkıda düet yaptı.

Konser öncesi gazetecilerin cevaplandıran ikiliden Selami Şahin, Linet’e hayran olduğunu, sesinin ve yorumunun da güzel olduğunu belirtti. Şahin, Linet ile aynı sahneyi paylaşmaktan mutluluk duyduğunu söyledi.

Linet ise “Ben de Linetpatra’ysam burada da bir kral var” diyerek Selami Şahin’in sesini enstrüman gibi kullandığını ve Türkiye’nin nadir hocalarından biri olduğunu söyledi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.