Müthiş Dadı müzikal oluyor

188

Başrolünde Robin Williams’ın yer aldığı Müthiş Dadı (Mrs. Doubtfire), Broadway müzikali olarak yeniden hayat buluyor.

Müzikal oyunun filmin orijinal senaryosuna bağlı kalınarak yazıldığı belirtilirken, 2020’nin illbahar aylarında sahnelenmesi düşünülüyor

Müzikalde, filmde Robin Williams’ın hayat verdiği Daniel/Bayan Doubtfire rolünü bu kez Rob McClure canlandıracak. Oyunu ise tam dört kez “Tony Ödülü” kazanan Jerry Zaks yönetecek. Müzikalin dünya prömiyeri ise Seattle’daki 5th Avenue Theatre’da 26 Kasım ile 29 Aralık tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Oyun, Stephen Sondheim Theatre’da 9 Mart 2020’de sahnelenmeye başlanacak.

Film, kara mizah türünde. Filmde, bir babanın kadın dadı kılığına girdikten sonra çocuklarının ve karısının güvenlerini yeniden kazanmaya çalışmasını ele alıyor.

Daniel ve Miranda’nın evlilikleri kötüye doğru gitmektedir. Miranda, Daniel’in ne kadar iyi baba olduğunu bilmekle birlikte onu son derece sorumsuz bir kişi olarak değerlendirmektedir.

Karısına ve çocuklarına karşı büyük bir sevgisi olan Daniel ise istemeye istemeye boşanmayı kabul etmek zorunda kalır. Ancak mahkeme çocukları anneye verir ve bunun sonucunda çocuklarından ayrı kalmak mecburiyetinde kalan Daniel, yaşadığı bu açıklı duruma bir çözüm bulmaya karar vermiştir. Daniel’in en iyi bulduğu çözüm ise dadı kılığına girmek ve çocuklarının bakıcılığını üstlenmektir. Bu kılığa girerek olduğundan çok daha başka bir karaktere bürünmekte, çocuklarının ve karısının güvenini yeniden kazanmaktadır. Ancak Daniel’in başı, aksiliklerden kurtulmayacaktır.

Yönetmenliğini Chris Columbus’un yaptığı Müthiş Dadı (Mrs. Doubtfire), “1994 yılında En İyi Makyaj Oscar”ını kazanmıştı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.