İlk marka destekli kısa film yarışması Mediacat Shortcase

131

Günümüz, mesaj, reklam ve görsel bombardımanı alında geçiyor. Seçenek çok fazla ve sektörlerin tamamında yoğun rekabet söz konusu. Üstelik herkesin “reklamı geç” imkanı da var.

Böyle bir ortamda hedefle doğru bir şekilde temas kuracak duyguları uyandıracak hikâyelerin yaratılması, her zamankinden çok daha önemli. MediaCat’in düzenlediği “MediaCat ShortCase”, bu öykülerin bulunabilmesi için gerçekleştirilen marka destekli kısa film yarışması.

MediaCat ShortCase ödülerinin bu yılki teması insan-doğa ilişkisi. Ödüller, film, yaratıcı içerik üretimi ve ticari marka iletişiminde faaliyet gerçekleştiren ya da faaliyet gösterecek olan 30 yaş altı herkesin katılımına açık.

MediaCat Shortcase için başvuru için internet sitesine giriş yapılması gerekiyor. Site üzerinden başvuru yapılırken katılım şartları ve başvuru sürecine dair tüm ayrıntılara ulaşılabiliyor. Başvuru için son tarih ise 21 Ekim 2019

MediaCat ShortCase ödülleri için çekilen filmlerin uzunluğunun 3 dakikayı aşmaması ve bir marka, ürün ya da hizmet tanıtımını içermemesi gerekiyor.

Markaların hazırlan filmlerde özgün hikâyenin doğal parçası olarak yer bulmaları gerekiyor. Bu nedenle filmlerde markanın adının ya da logosun maksimum 2 saniye görünmesi şart.

MediaCat ShortCase’e yapılan film başvurularının herhangi bir yerde yayınlanmamış olması gerekiyor.

MediaCat ShortCase’in seçici kurulunu Türkiye’nin reklam ve film endüstrisinin uzman isimleri oluşturuyor. Jüride, “Ali Taran, Gülse Birsel, Fahir Atakoğlu, Serdar Erener ve Tolga Karaçelik yer alıyor.

MediaCat ShortCase kazananı 10 bin TL para ödülü alacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.