Demet Akalın konseri gelirini Mehmetçik Vakfı’na bağışlayacak

192

ABD ile Fırat’ın doğusundaki terör unsurlarının bertaraf edilmesi ile ilgili olarak anlaşamayan Türkiye, Suriye’de Barış Planı Harekatı düzenledi. Mehmetçik’e olan desteğini her platformda dile getiren Demet Akalın da Bostancı gösteri Merkezi’nde düzenleyeceği konserin gelirinin tamamını Mehmetçik Vakfı’na bağışlayacağını açıkladı.

Duyurusunu Instagram hesabından yapan Akalın, Bostancı konserinin tüm gelirinin aslan parçalarına gideceğini belirterek, elinden gelenin bu olduğunu söyledi. Verilecek her türlü göreve en başından kendisinin adının yazılmasını isteyen Akalın, devletin ve askerin her zaman yanında olduğunu ifade eti. Akalın, “Yüce Rabbimden tek duamız burunları bile kanamadan yurda dönmeleri. Mehmetçik Vakfı” ifadelerini kullandı.

Demet Akalın’ın bu davranışına ilk destek veren isim ise Alişan oldu. Akalın’ın bu paylaşımını gören Alişan, alkış emojileri ile arkadaşını tebrik etti.

Demet Akalın, Barış Pınarı Harekatı ile ilgili olarak da paylaşım yaptı. Akalın, “Barış Pınarı Harekatı’nı başlatan şanlı Türk Ordumuza destek olmak için; ben de evimi, iş yerimi ve sosyal medya hesaplarımı bayraklarla donatıyorum! Haydi sen de destekle, Şehitlerimiz için #AsBayrakları” diye yazdı.

Çarşamba günü Türk Silahlı Kuvvetleri’ne ait F16 savaş uçakları, Türkiye’nin güneyinde oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu ortadan kaldırmak için Barış Pınarı Harekatı kapsamında 30 kilometre derinlikteki terör örgütü YPG/ PKK hedeflerini imha etmeye başlamıştı. Kara harekatı da hava saldırısınnın düzenlemesinden saatler sonra icra edilmişti. Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve Genelkurmay Başkanı Güler ile kuvvet komutanları ile Barış Pınarı Harekatını Silahlı Kuvvetler Komuta ve Harekat Merkezinden idare ediyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.