Vakıf Emeklilik Sarı Kareler ödülleri sahiplerini buldu

204

Vakıf Emeklilik’in öncülük ettiği ve yurdun yer noktasından binlerce amatör ve profesyonel fotoğrafçının katıldığı “Sarı Kareler Fotoğraf Yarışması”nda dereceye girenler ödüllendirildi. Bu yıl yedincisi düzenlenen “Sarı Kareler Fotoğraf Yarışması”nda birincilik ödülünü Tokat’tan Süleyman Üzümcü,, ikincilik ödülünü Ordu’dan Necmettin Güney’, üçüncülük ödülünü ise Trabzon’dan Meral Yeşilçiçek aldı.

Yarışmada mansiyon ödülü alan isimler ise İstanbul’dan Sebahattin Özveren, Balıkesir’den Adil Emektar ve Edirne’den Elif Çakıcı da oldu. Yarışmaya 2 bin 389 fotoğrafçı, 8 bin 87 eserle katıldı. Yarışmaya destek ise Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu’ndan (TFSF) geldi.

Yarışmada dereceye giren fotoğrafların tamamı, 14 ile 21 Ekim 2019 tarihleri arasında Vakıf Emeklilik Genel Müdürlük Binasında görülebilecek. Sergide VR teknolojisinin kullanıldığı sanal sergi standını da görmek mümkün.

“Sanata ve sanatçıya saygı” düsturuyla düzenlenen yarışmanı jürisini ise İz TV Genel Yayın Yönetmeni Coşkun Aral, Milliyet Gazetesi eski Fotoğraf Editörü Garbis Özatay, Fotoğraf Sanatçısı Prof Dr. Güler Ertan, Fotoğraf Sanatçısı Turan Keskin ile Vakıf Emeklilik Kurumsal İletişim Müdürü Berkan Karakurt oluşturdu.

Yarışmada jürinin değerlendirmesi neticesinde birinci olan eserin sahibine 5 bin TL, ikinci olan eserin sahibine 3 bin 500 TL ve üçüncü eserin sahibine 2 bin 500 TL; mansiyon ödülü alan 3 eserin sahibine ise 750’şer TL’lik para ödülü verildi.

Bu yıl yedincisi düzenlenen Vakıf Emeklilik’in öncü olduğu Sarı Karaler Fotoğraf yarışmasında bugüne kadar 45 bine yakın fotoğraf yarıştı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.