82 yaşında huzurevinde şiir kitabı çıkardı

123

Ankara’da bulunan bir huzurevinde yaşayan 82 yaşındaki Sultan Demirtaş, hayatı boyunca kafasında tasarladığı tüm şiirlerini beraber huzurevindeki arkadaşlarının desteğiyle “Sultan Demirtaş’ın Yüreğinden Seslenişler” isimli kitapla yazıya dökerek yayınlattı.

Sultan Demirtaş’ın iki evlilik yaptığı ve bu evliliklerinde çocukları olmamasına rağmen ikinci eşinin üç çocuğuna annelik yaparken 1994 yılında eşini kaybetmesi üzerine psikolojik olarak sorunlar yaşarken önce Ankara’da tek başına yaşadığını, daha sonra yine Ankara’da yaşayan üvey kızının evine taşındıktan sonra huzurevine gelerek burada yaşantısını sürdürmeye devam ettiğini ifade etti.

Huzurevine ilk zamanlarda alışmakta çok güçlük çeken Demirtaş, burada kendisine tahsis edilen odasında mutlu bir yaşam kurarak biriktirdiği paralarla 2 kez hacca 8 kez de umre haccına gittiğini açıkladı.

Huzurevinde arkadaşlarının desteği ile yıllarca zihninde biriktirdiği şiirlerini “Sultan Demirtaş’ın Yüreğinden Seslenişler” isimli bir kitaba dönüştürürken, kendisine tahsis edilen odasında öksüz çocuklar için kıyafetler örerken şiirlerini de yazmaya devam ediyor.

Burada kendisine mutlu bir dünya kurduğunu, gençliğinde bulamadığı huzuru burada bulduğunu, huzurevinde her gün Kuran-ı Kerim okuduğunu, boş zamanlarında da öksüz çocuklar için onların üşümemesi için yelekler ördüğünü ve ömrünün sonuna kadar da öremeye devam edeceğini söyledi.

Günlerini hobileri ile dolu dolu geçiren Demirtaş, her yaşın ayrı bir güzelliği olduğunu, hayatla barışık yaşadığını, mutlu olmanın yaşının olmadığının da altını çizerek, herkese insanları, hayvanları, çiçekleri, Yaradan’ın yarattığı her şeyi sevmelerini öğütlerken, Yaşamak için hayata sıkı sıkı sarılın diyerek sözlerini tamamladı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.