Sokak hayvanlarına 1 tonun üzerinde mama bağışı

104

Bu yıl dördüncüsü Beşiktaş Belediyesi ev sahipliğinde düzenlenen Türkiye’nin ilk Evcil Hayvan ve Yaşam Festivali ”Petival”, Bebek Parkı’nda hayvanseverlerle buluştu.

 Petiva kapsamo boyunca üç gün binlerce katılımcıyı ağırlarken hayvanseverlere birbrinden ilginç sürprizle ve etkinliklerle unutulmayacak bir deneyim yaşattı.

Ünlü isimlerden destek! 

Gelirleri sokak hayvanları için bağışlanan festivale Keremcem, Gece Yolcuları, Buket Aydın, Ceylan Ertem, Mehmet Turgut, Buse Terim, Burak Aslan, Birol Namoğlu, Bahadır Tatlıöz, Taner Rumeli gibi ünlü isimler ve ev sahibi olarak Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat ile ailesi katılarak destek verdiler.

Petival’de dizilerin ve filmlerin başarılı köpekleri Max, Felix, Mithril ve Jason’un eğitmenleri ile birlikte yaptıkları gösteriler büyük bir ilgi ile izlendi.

Petival Performanslara Sahne Oldu! 

Cumartesi akşamını Gece Yolcuları, akustik performansıyla renklendirirken, Pazar günü de Bahadır Tatlıöz ise son şarkısıTakvim şarkısını festivale katılan tüm katılımcılarla birlikte adeta bir koro şeklinde söylediler.

Petival’de ünlü konuklar, uzman eğitmenler ve  veterinerlerle söyleşiler, katılımcılarla birbirinden eğlenceli ödüllü yarışmalar, özel showlar, çocuklar için atölyelerle beraber tüm gün eğlencenin dolu dolu yaşandığı festivalde sokak hayvanları için barınak ve mama bağışı yapıldı. Festival kapsamında katılımcılardan ve ünlü isimlerden 1 tonun üzerinde mama bağışı sağlandı.

Geçtiğimiz günlerde kansere karşı verdiği savaş ile gönüllere taht kuran ve ölümü ile bizlerde derin izler bırakan Neslican Tay, Petival’de unutulmadı. Neslican Tay için Göktürk Hayvan Sevenler derneğine yüklü miktarda mama bağışı yapıldı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.