Zeki Müren gönüllerde yaşatılmaya devam ediliyor

131

1996 yılında TRT ekranlarında canlı yayında geçirdiği kalp kiriz sonrası kaybettiğimiz sanat güneşimiz Zeki Müren anısına 22 Eylül günü Bodrum’da müze olarak kullanılan evinde mevlit okutulacak ve aynı günün akşamı Gökhan Sezen Bodrum Antik Tiyatro’da Zeki Müren anısına bir konser verecek.

Ünlü sanatçı Zeki Müren vasiyeti üzerine tüm mal varlığını Mehmetçik Vakfı ve Türk Eğitim Vakfına bağışlamış vasiyeti üzerine de Bursa’da bulunan Emirsultan Mezarlığına binlerce kişinin katıldığı cenaze töreni ile defnedilmişti.

Ölümün 23 yılında Mehmetçik Vakfı ve Türk Eğitim Vakfının katkıları ile Zeki Müren’in hayatının son yıllarını geçirdiği Bodrum’daki 2 katlı evi müze haline getirilmiş ve sanatseverlerin ziyaretine açılmıştı. Zeki Müren’in müze haline getirilen evini ziyaret eden kişiler evi Zeki Müren şarkıları eşliğinde dolaşırken evin içinde ünlü sanatçının kişisel eşyalarını görme şansına sahip oluyorlar. Ayrıca Zeki Müren’in evinin bahçesinde ölümünden önce kullandığı klasik aracı ile elinde mikrofonu olan bronz bir heykeli de sergilenmeye devam ediyor

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras yaptığı açıklamada “ Zeki Müren, Bodrum’un tüm dünyaya tanıtılmasında çok önemli bir rol üstlenmişti. Tüm servetini Mehmetçik Vakfı ve Türk Eğitim Vakfına bağışlamış olması da ayrıca bu sanatçımızın büyüklüğünü bize bir kere daha göstermişti. Bu yılda Mehmetçik Vakfı ve Türk Eğitim Vakfı’nın katkıları ile sanat güneşimizi bir kez daha anacağız. Okutulacak mevlit sonrası Bodrum Antik Tiyatro’da düzenleyeceğimiz bir konser ile kendisini bir kez daha anarken, hafta içinde de ilçemizde sanat güneşimiz için bir çok etkinlik düzenleyeceğiz” diyerek sözlerini tamamladı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.