Tiyatro festivaline karnaval havası

37

Maltepe Belediyesi tarafından düzenlenen 2. Uluslararası Maltepe Tiyatro Festivali’nin dördüncü gününde, bando ekibinin müziği eşliğinde çeşitli gösteriler düzenlenerek adeta bir karnaval havası estirilirken festival yürüyüşüne Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç’ta katıldı.

4 gündür devam eden ve bu yıl ikincisi düzenlenen Uluslararası Maltepe Tiyatro Festivali kapsamında 8 ülkeden gelen tiyatro grupları ile Türkiye’den gelen 11 tiyatro ekibinin katılımı ile Maltepe’de düzenlenen festival yürüyüşünde renkli anlar yaşandı. Festival yürüyüşünde yabancı ülkelerin kendi bayrağı ve pankartıyla katıldığı yürüyüşte bando ekibinin müzikleriyle eğlence zirveye taşındı. Korteje öncülük eden Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, Beşçeşmeler Meydanı’nda yaptığı kısa açıklama ile festivale katılan tüm ekipleri selamladı ve İlçemizde kültür dolu bir haftayı sizlerle beraber geride bıraktık. Buraya gelen tüm ekiplerimizi kutluyorum. Bu geleneksel festivalimiz her yıl daha da büyüyerek devam edecek” dedi.

FESTİVAL ÇOCUKLARA YARADI

Festivalin dördüncü günü 6 oyun sergilenirken bu oyunların 3 tanesi çocuklar için olan oyunlardı. Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi Dans Salonu’nda, Fransa-Sırbistan Sam Tiyatro’nun “Kukla Atölyesi”, çocuklara buluştu. Çocuklar kukla atölyesi ile eğlenceli dakikalar geçirirken, Gaziantep Sahne Leblebi ekibi tarafından Uğur Mumcu Parkı’nda sergilenen “Ötmesini Bilmeyen Horoz” oyunu ile Hatay Kumbara Tiyatrosu tarafından sahnelenen “Hacivat ve Karagöz” çocuk oyunu ile hem eğlendiler hem aynı zamanda tiyatro hakkında bir çok bilgiyi öğrendiler.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.