Hadise’nin Kıbrıs konseri adayı karıştırdı

171

Hadise’nin Pazartesi gecesi Kıbrıs’ta,Kıbrıs Türk Kooperatif Merkez Bankası (Koop-Bank) kutlaması için sahne aldı. Hadise’nin konserini kendi sosyal medya hesaplarından bankanın canlı olarak yayınlaması üzerine ardı ardına eleştiriler gelmeye başladı.

Eleştirilerin ilk konusu bankanın yerli üretimi ve sanatçıları desteklemesi gerekirken Hadise’ye 1 saatlik sahne ücreti için  Hadise’ye 250 bin TL verilmesi üzerine oldu.

Konu hakkında bir çok vatandaş ve gazeteci Koop-Bank yöneticilerine “Koop demek yerli üretim demek peki siz ne zaman yerli sanatçılara destek olmayı planlıyorsunuz. Bu paraları böyle çarçur ettiğiniz için sizlere “Yazıklar Olsun” diyerek sitemler edildi.

Bazı yorumlarda ise “Hadise ve Kooperatif. Ne desem boş.” denilerek  Koop Bankası’nın Hadise’yi konuk sanatçı olarak bankanın kuruluş yıl dönümü etkinliğinde 250 bin TL.’lik bir ödeme yapmasını eleştirenler aynı zamanda “Hadise oldu ülkemizde hadise” diyerek esprili bir şekilde eleştiri ve yorumlarda geldi.

Eleştiriler üzerine yazılı açıklama yapan Koop-Bank Genel Müdürü Kemal Ataman,” Olayların çarpıtıldığını iddia ederek bankanın kuruluş yıl dönümü etkinliğine Mazhar Alanson’un sahne alması planlandığı ancak Alanson’un rahatsızlık geçirmesi üzerine Hadise ile anlaştıklarını, Hadise’nin sahne alması ile Hadise koptu” dedi. Açıklamasının devamın da da Yerli sanatçılar varken Türkiye’den yabancı sanatçılar gelmiş. Daha önceki kuruluş yıldönümlerimizde bir çok sanatçı sahne alırken kimse bizi suçlamamış ve yargılamamıştı. Ama olayı birden yerli yabancı boyutuna çekilmek istenmesi ve kişiler üzerinden tartışmalar yaratılması bana göre sadece nefret söylemidir. Bu tip söylemler hem sanatçımıza hem bankamıza olan saygı sınırlarını zorlar” denildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.