Nilüfer Müzik Festivaline yoğun ilgi

34

“Dünyayı sev, geyiği öp, festivale gel” sloganıyla 2015 yılında ilk kez başlayan ve Bursa, Nilüfer Belediyesi’nin desteğiyle Nilüfer Müzik Festivali bu yılın 6-8 Eylül tarihlerinde beşincisini düzenlediği, Türkiye’nin en büyük müzik festivallerinden biri olan Nilüfer Müzik Festivali kapsamında bir çok sanatçı ve grubu müzikseverlerle buluşturdu. Aralıksız müzik keyfini 2 farklı sahneden sunan festivalde ayrıca bir çok atölye, tasarım standı, oyun alanları ve özellikle yöresel yeme ve içme noktaları ile Balat Atatürk Orman’ında doğal güzellikler içinde muhteşem konserleri festivali izlemeye gelenlere muhteşem keyif dolu anlar yaşattı. Festival boyunca ayrıca festival alanı içinde belirtilen yerlere çadır kuran katılımcılar ayrıca doğanın keyfini çıkartırken etkinliklere yaklaşık 50 bin civarında müzikseverin konserleri izlediği tespit edildi.

FESTİVALDE ÇOCUKLAR DA UNUTULMADI

Festival kapsamında çocuklar için kurulan oyun alanları ve atölyelerde düzenlenen etkinliklere yoğun ilgi yaşanırken, yöresel yemekler festivali izlemeye gelen konuklara Türk mutfağının eşsiz lezzetlerini tatma fırsatı yarattı.

FESTİVALE ÜNLÜ İSİMLER YAĞDI

Bu yıl Nilüfer Müzik Festivali’ne, Athena, Cem Adrian, Ceyaln Ertem, Mor ve Ötesi, Ben Fero ve Gaye Su Akyol gibi isimler dahil olmak üzere bir çok sanatçı ve grubun katılımı ile müzikseverlere adeta müzik ziyafeti yaşatıldı. Bu yıl festivale ayrıca Agar Agar, Muyayo Rif, Roosvelt gibi dünyaca tanınmış müzisyenler ve gruplar

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.