Beste Açar küçük hayaller festivalinde

255

Bu yıl ilk kez  21-22 Eylül tarihleri arasında  Adenpark Göktürk’te gerçekleşecek olan Küçük Hayaller Festivali’nde Beste Acar ve oğlu Rüzgar ile beraber birçok müzik grubu da Haravon da sahne alacak.

Çocuklara doğayı sevdirmek için doğanın içinde çocukların minik hayal dünyalarının kapılarını sonuna kadar açarak doğanın gücü ile birleştirecek olan Küçük Hayaller Festivali’nin ilk gününde Beste Açar, oğlu Rüzgar Haravon ile Kayahan’ın sevilen şarkılarını seslendirecekler. Ayrıca Beste Açar  sözleri kendisine ait olan çocuk şarkılarını da Küçük Hayaller Festivaline gelen minik seyirciler için seslendirecek. Beste Açar sözlerini kendisi yazdığı müziğini de babası Kayahan’ın yaptığı Haydi adlı parçanın jingle müziğini hazırlayarak Küçük Hayaller Festivali’ne armağan etmişti.

Hayalperest Çocukların Festivali

Küçük Hayaller Festivali çocukların erken yaşlarda hayal güçlerini geliştirmeyi amaçlarken aynı zamanda festivalde çocuklar, kendileri için hazırlanmış olan oyun alanlarında eğlencenin sınırlarını zorlarken festival için özel olarak hazırlanmış  etkinlik programı içinde yer alan nitelikli atölyelerde sanatsal becerilerini ve el işi hünerlerini geliştirebilecekler. Festival sayesinde. hayallerindeki mesleği keşfedebilecekleri etkinliklerin dışında ayrıca festivale katılan atölyelerin  canlı performansları ve sahne şovları ile doğa yaşamını deneyimleneceği etkinlikler de düzenlenecek.

Festivale katılan Beste Açar yaptığı açıklamada “ Bu etkinlik sayesinde babamın bir çok parçasını belki çocuklar ilk kez duyacaklar. Onlara sevgi üzerine yazılmış çocuk şarkıları ile doğa sevgisini aşılamak beni aşırı mutlu edecek. Çocuklarımız bizlerin geleceği. Onlara sevginin her türlüsünü ne kadar erken aşılarsak o kadar başarılı olurlar” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.