Sıla Emine Bulut için söyledi

35

Sıla Bodrum’da yaz konserleri kapsamında Bodrum Antik Tiyatro’da bir organizasyon firmasının kapsamında Bodrum Antik Tiyatro’da hayranları ve müzikseverle buluştu.

Bu yaz boyunca defalarca Bodrum Antik Tiyatro’da defalarca Sıla, bu sezonun son Bodrum konserinde, yine müzikseverler ve hayranları tarafından yoğun ilgi gördü.

EMİNE BULUT ANISINA ŞARKI

Konseri boyunca 2 saat sahnede kalan Sıla, geçmişten günümüze albümlerindeki sevilen şarkılarını birbiri ardına seslendirdi. Sıla, özellikle şarkı aralarında kadına şiddet konusunda sosyal mesajlar da verdi. Sıla, sahnede Sezen  Aksu’nun ‘Ünzile’ isimli şarkısını Kırıkkale’de eski eşi tarafından  çocuğunun gözleri önünde bıçaklanarak öldürülen Emine Bulut anısına söyledi.

ÖLÜM BETER, GERİDE KALMAK ÖLÜMDEN BETER

Sıla, Sezen Aksu’nun “Ünzile” adlı şarkısına başlamadan önce, “Ölüm beter. Ama geride kalmak ölümden beter. Yitirdiklerimizin , kaybettiklerimizin ardından söylüyoruz. Sevdiklerini kaybederek geride kalan çocuklar, ağlayan kalpler için söylüyoruz. Kadına şiddet sonrasında öldürülen kadınların kanayan kalpleri gibi atıyor kalplerimiz. Ölenleri tabi ki geri döndüremeyiz ama sessiz kalmayabiliriz.” dedi.

HERKES ELİNİ TAŞIN ALTINA KOYSUN 

 

Sıla “Ünzile” adlı şarkının sonunda ise “Artık hep beraber elimizi taşın altına koyalım” çağrısında bulunan Sıla, “Herkes elini taşın altına koymazsa bu ülkede hiç bir şey düzelmez, hepimiz birimiz için” diyerek konuştu.

Sıla daha önceki Bodrum konserlerinde olduğu gibi Sezan Aksu’nun “Zeybek” adlı şarkısını seslendirirken küçük efe Çağıl Ayaz zeybek yaparak Sıla’ya eşlik etti.

Şarkıları kadar sahne kıyafetleri ile dikkatleri çeken Sıla konserinin sonunda hayranları tarafından alkışlar eşliğinde konserini tamamladı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.