Oskar adayı “Bağlılık Aslı” vizyona giriyor

127

Her yıl milyonlarca sinemaseverin büyük merakla beklediği Oscar ödüllerinde Türkiye’nin 92. Akademi Ödülleri’ndeki (Oscar) adayı olarak belirlenen ve önümüzdeki yıl yarışacak olan “Bağlılık Aslı” filminin ilk fragmanı bugün yayınlandı.


Senaryosunu ve yönetmenliğini Semih Kaplanoğlu’nun üstlendiği, üçleme olarak düşünülen “Bağlılık Üçlemesi”nin ilk filmi olan “Bağlılık Aslı” nın film afişi de ayrıca sinemaseverlerin beğenisine sunuldu.
13 kişiden oluşan seçici kurul tarafından oluşan jürinin aldığı ortak karar ile Kültür Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü Yabancı Dilde Uluslararası Uzun Metraj Film dalında Oscar adayı olarak gösterildi.
“Bağlılık Aslı” sinema filminde başrolleri Ece Yüksel ve Kübra Kip üstlenirken Merve Şeyma Zengin, Umur Kurt, Almina Kavcı, Osman Alkaş, Jale Arıkan gibi oyuncular da rol aldılar.


Filmin görüntü yönetmenliğini Andreas Sinanos üstlenirken, müzik direktörlüğünü de Anjelika Akbar üstlendi “Bağlılık Aslı” adlı film Sinehane ve Kaplan Film tarafından ortak yapım olarak hayata geçirildi.
“Bağlılık Aslı” adlı film günümüzde anne ve kadın olmanın kişi üzerinde oluşturduğu açmazlara, kadınların çevresindeki insanlarla olan ilişkilerinin yansımalarını sinemaseverlere aktarıyor.

Filmin konusu ise “Aslı yaptığı doğum sonrası işe başlamak zorundadır. Ama çocuğuna da bir bakıcı bulmak zorundadır. Uzun uğraşlardan sonra bebeği için genç bir bakıcı bulur. Bulduğu bebek bakıcısı Gülnihal’de tıpkı kendisi gibi bir annedir ve bebeği vardır. Gülnihal’in işe başlaması sonrasında Aslı birden bire kendisini kendisinden dahi gizlediği sırları ile yüzleşirken bulmaya başlar”.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.