Bodrum’da Fazıl Say onur ödülü verildi

111

Doğuş Grubu’nun ‘Doğuş’tan İyi Bir Gelecek Doğuş ile Gelecek’ adı altında Doğuş Grubu’nun sponsorluğunda yer alan sosyal sorumluluk çatısı altında yer alan Bodrum Müzik Festivali, 15. Yılında Türkiye ve dünyadan önemli müzisyenleri ağırlamaya devam ediyor. Bu festivalde özellikle müzik kariyerinin henüz başında olan genç yeteneklere de desteğini sürdürmeye devam ediyor.

Bodrum Müzik Festivali D-Marin Turgutreis’te; Bilkent Senfoni Orkestrası’nın Nil Venditti yönetirken Fazıl Say’a  Bilkent Senfoni Orkestrası Beethoven’ın 3. Piyano Konçertosu’nda eşlik ettiği konserle başladı. Genç şef Nil Venditti yönetimindeki Bilkent Senfoni Orkestrası ile Fazıl Say’ın engin deneyimi ve dinanizmi ile birleştiği açılış konserini yaklaşık 4000 kişi izledi.

Bodrum Müzik Festivali’nin başladığının müjdesi de Bodrum yarımadasına yayıldı.

Festivalin Onur Ödülü Fazıl Say’ın…

Bugüne kadar Bodrum Müzik Festivali’ne verdiği büyük destekle, hem festivalin hem Bodrum’un sanatsal olarak tanıtılmasına sağladığı büyük katkılardan dolayı ülkemizi yurt dışında da başarı ile temsil eden milli gururumuz Fazıl Say’a festivalin onur ödülü takdim edildi.

Festival boyunca ülkemizin ve dünyanın en önemli sanatçılarının ve orkestralarının ağırlanacağı Bodrum Müzik Festivali dört gün sürecek. Bu yıl ki Bodrum Müzik Festivali’nin sanat danışmanlığını Tuğçe Tez yapacak.

Bodrum Müzik Festivali’nden elde edilen gelirler her yıl olduğu gibi bu yılda maddi imkansızlıklar içinde olan otizmli çocukların eğitim masrafları için kullanılırken 2010 yılından bugüne kadar festivalden elde edilen gelirin 2 milyon TL. civarında bir bağış otizmli çocukların eğitimi için harcandı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.