Şener Şen “Zengin Mutfağı” ile turneye çıkıyor

173

14 yıl sonra Büyük usta Şener Şen’i tiyatro sahnelerine dönmesine ve seyircisi ile tekrar buluşturan, DasDas’ın ‘Zengin Mutfağı’ adlı oyunu tüm kış sezonu boyunca haftalarca kapalı gişe oynamıştı. Zengin Mutfağı Anadolu Efes katkılarıyla sahnelenen oyunu yaz aylarında Atlantis Yapım organizasyonu ile  Ege ve Akdeniz bölgelerinde tiyatro severlerle buluşacak.

‘Zengin Mutfağı’, yaz aylarında sırası ile  19 Ağustos’ta Bursa, 22 Ağustos ve 30 Ağustos’ta İzmir, 24 Ağustos’ta Ayvalık, 25 Ağustos’ta Kuşadası, 27 Ağustos’ta Denizli, 29 Ağustos’ta Antalya,1 Eylül’de Marmaris ve 2 Eylül’de Bodrum’da tiyatro severlerle buluşacak.

‘ZENGİN MUTFAĞI’ HAKKINDA

Aralık ayında DasDas’ın ‘Zengin Mutfağı’ adlı oyunu  prömiyerini yapmış ve 2019 sezonun en iddialı ve en önemli kültür sanat olayları arasına adını yazdırmıştı. Şener Şen’in başrolünde yer aldığı oyun, geçtiğimiz günlerde Harbiye Cemil Topuzlu sahnesinde Atlantis Yapım organizasyonu ile sahnelenmiş ve yoğun ilgi görmüştü.

Türkiye’nin bir çok ilinde 19 Ağustos’tan itibaren sahnelenecek olan ‘Zengin Mutfağı’ adlı oyun  Anadolu Efes’in katkılarıyla sahneye konuyor. Oyunun konusu 15-16 Haziran 1970 yılında  Cumhuriyet tarihinin en büyük işçi hareketi olan döneminde olaylarının zengin bir ailenin mutfağına yansımasını anlatıyor. Yönetmenliğini Vasıf Öngören’in yaptığı oyunda Şener Şen’e Gizem Ergün, Onay Kaya, Uğur Arda Başkan ve Kutay Sandıkçı gibi yetenekli ve genç oyuncular eşlik ediyor.

ZENGİN MUTFAĞI TURNE PROGRAMI

19 Ağustos Bursa Fuar Açıkhava Tiyatrosu

22 Ağustos  İzmir Fuar Açıkhava Tiyatrosu 

24 Ağustos  Ayvalık Amfi Tiyatro 

25 Ağustos  Kuşadası Avm Amfi Tiyatro 

27 Ağustos  Denizli Açıkhava Tiyatrosu 

29 Ağustos  Antalya Açıkhava Tiyatrosu 

30 Ağustos  İzmir Fuar Açıkhava Tiyatrosu 

1 Eylül          Marmaris Amfi Tiyatro 

2 Eylül          Bodrum Antik Tiyatro

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.