Ferhat Göçer’den 25 yıllık yolculuk

106

Turkcell Yıldızlı Geceler konserleri kapsamında Poll Production organizasyonuyla Ferhat Göçer Harbiye Açıkhava Sahnesi’nde hayranları ve müzikseverlerle bir araya geldi. Son 18 yıldır her sene aralıksız Harbiye’de sahne alan sanatçı konserinde 25 yıllık müzik hayatındaki yaşadığı olayları kendisini izlemeye gelen seyircilerle paylaştı. Ferhat Göçer henüz asistan doktor olduğu yıllarda söylediği şarkılarla konserine başladı.

Ferhat Göçer Sabahattin Ali’nin unutulmaz şiirlerinden bestelenen şarkıları da konserde seslendirirken, yakında piyasaya çıkarmaya hazırlandığını Ali projesinin de müjdesini verdi.

Konser öncesi kuliste basın mensuplarının sorularını da yanıtlayan Ferhat Göçer yaptığı açıklamalarda “25 yıllık sahne hayatımda 18 yıldır burada sahne alıyorum. Burada sahne alıyorsanız işi amacından saptırmamanız şarttır. Burada senin afişin küçük benim afişim büyük veya senin konserin dolu benim konserim senin konserinden daha dolu gibi konuların şirazesi kaymaya başladı. Şimdi pop müziğimiz sallanırken rap müziğimiz yükselişe geçti. Bunun en büyük sebebi bazı sanatçılarımızın kendi aralarında ki rekabetlerin çizgiyi aşmasından kaynaklanıyor. Ama rapçiler büyük bir dayanışma içerisinde. Birbirlerinin kliplerinde oynayarak birbirlerine destek oluyorlar. Tüm bunların yanında pop müziğinde son dönemlerde kaliteli müzik üretilmiyor. Altını çizerek söylüyorum buna kendimi de dahil ediyorum. Ama şu an bu yaşadıklarımızdan ders almamız ve tıpkı rapçiler gibi bir dayanışma içerisine girmemiz lazım” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.