Selden dolayı ulaşımda aksama oldu

94

Sakarya ilinin Gevye ilçesi içerisinde, D-650 yolunun Bağlarbaşı bölgesinde yağışın sonrasında dağdan inmeye başlayan çamurla karışık bir durumdaki yağmur suları karayolunu kaplamış oldu. Sel sularından dolayı Sakarya – Geyve tarafı sel suyu ile birlikte kaplanmış oldu. Çok fazla sayıda araç burada mahsur kalmış durumdayken araç konvoyları Karaçam ilçesine kadar uzanmış oldu. Aynı zaman içerisinde çamurlu durumdaki sel sularından dolayı Yüksek Hızlı Tren (YHT) hattı da çok fazla zarar görmüş oldu.

Geyve ilçesinde yer alan Bağlarbaşı mahallesi ile birlikte Dereköy mahallesinde etkili durumda bulunan şiddetli yağıştan dolayı dağdan inmiş bulunan çamurlu haldeki yağmur suları, D-650 yolunu 2 taraflı bir şekilde ulaşıma kapatmış oldu. Yaklaşık olarak 15 kilometre uzunluğuna sahip bir araç kuyruğu oluşmuş durumdayken pek çok araç ise sel içerisinde mahsur kalmış oldu. Kara yollarıyla birlikte çevre diğer belediyelerin iş makinalarının yanı sıra itfaiye ekipleri de mahsur kalmış olan araçları kurtarabilmek amacıyla çok yoğun bir şekilde çalışma başlatmış durumda.

Aynı zaman içerisinde çamurlu durumdaki sel sularından dolayı Yüksek Hızlı Tren (YHT)’in hattı da bir zarar görmüş oldu. Ankara ilinden gelmekte olan Yüksek Hızlı Tren hattı üzerinde meydana gelen heyelandan dolayı tren Bilecik ili içerisinde bekletildi. Trenden indirilmiş olan yolcular ise otobüsler yardımıyla Arifiye garına kadar götürüldü. Daha sonrasında ise burada beklemekte olan diğer trene bindirilerek İstanbul iline yollandı. Tren yolu hattı üzerinde onarım çalışmalarının devam ettirildiği ifade edildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.