Mabel Matiz yeni şarkısına klip çekti

198

Mabel Matiz geçtiğimiz haftalarda ”Boyalı Da Saçların” ismine sahip şarkısının klibini, dinleyicilerinin arasında başlatmış olduğu senaryo yarışması sonucunda, yaklaşık olarak 2.000 tane hikaye arasından seçilmiş olan ve fotoğrafçılardan Veysel Kaya’ya ait durumdaki bir hikayeye çekmiş oldu.

”Maya” isimli albümünün 7. klibi olarak karşımıza çıkan ve Altın Koza kazanmış film yönetmenlerinden Nesimi Yetik tarafından çekilmiş olan ”Boyalı Da Saçların” isimli bu klip, bizleri 70’lerin Anadolu filmlerinde görmüş olduğumuz duygusal dünyasına götürmüş oluyor.

Bursa ilinde yeralan İnegöl ilçesinin Sultaniye köyü içerisinde, geleneksel durumdaki bir tarihi doku içerisinde, kısa film şeklinde çekilmiş olan ve başrollerini ise Ali Hikmet Kürekçi ile birlikte Binnur Işık’ın paylaşmış olduğu bu klibin görüntü yönetmenliğini de Altın Portakal ödülüne sahip sinemacılardan Vedat Özdemir üstlenmiş oldu.

İnegöl Belediyesi ile birlikte İnegöl Halk Dansları Topluluğu’nun katkılarıyla yaklaşık olarak 3 gün boyunca devam eden çekimler esnasında Sultaniye köyünün halkı da yer almış oldu. Klip içerisinde öte yandan Mabel Matiz ile birlikte senaristlerden Veysel Kaya küçük birer tane rol ile karşımıza çıkmış oluyorlar.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.