Dondurmanın kayısılı olanına ilgi büyük

78

Malatya asıllı işletmecilerden biri olan Maviş Şirin, eşiyle beraber açmış olduğu pastane içerisinde kayısıdan dondurma yapmaya başlamış oldu. Kayısının harika bir tadı dondurma ile buluşunca ortaya damakları çatlatmış olan bir lezzet çıkmış oldu. Fazlası ile rağbet görmekte bulunan kayısılı dondurma hem yiyenlerin içini ferahlatmakta hem ise doğal bir durumda olmasından dolayı ağız içerisinde de çok daha değişik bir tat bırakmakta.

Dondurma yapımı esnasında herhangi bir şekilde katkı maddesini kullanmamış olduğunu ve söz konusu bu üretimini kendi işletmesi içerisinde komple doğal bir şekilde yapmış olduğunu ifade eden Maviş Şirin, tüketmiş olanların bu tattan fazlasıyla memnun bir durumda bulunduğunu ifade etti. Şirin ise; ”Malatya ili içerisinde kayısının nerdeyse her şeyini yapmış bir durumdalar. Bizler ise dedik ki ‘niçin kayısılı bir şekilde dondurma yapmayalım’ ve sonrasında ise bu işe başlamış olduk. 3 ila 4 gün olmasına karşın ilgi çok daha büyük. Dondurmanın lezzeti mükemmel de diyebilirim” ifadelerine yer verdi.

Dondurmayı ayrıca gün kurusu ile birlikte normal bir kayısıdan yapmış olduklarını ifade eden Şirin, hiçbir şekilde katkı maddesi olmadığından dolayı ailelerin güven ile çocuklarına yedirebilecek olduğunu ifade etti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.