Çocukların şakası polis ekiplerini alarma geçirdi

244

Antalya ili içerisinde, 2 tane çocuk tarafından şaka maksatlı olarak balkondan sokağa atılmış olan ”Lütfen yardım edin, kaçırılıyorum’ yazısına sahip kağıt polis ekiplerini hızlı bir şekilde alarma geçirmiş oldu.

Olay ise, akşam saatlerine doğru Muratpaşa ilçesinde yer alan Meydankavağı Mahallesindeki 1581 Sokak üzerinde gerçekleşti. Sokak üzerinde yürümekte olanlar, kaldırım üzerinde üstüne telefon numarasıyla birlikte ”Bunu okumaktaysan lütfen bana yardım et. Polisleri ara. Telefonumu takip etmeye başladın. Lütfen bir yardım, kaçırılıyorum” şeklindeki ifadeler bulunan 3 tane kağıt buldu. Notları okumuş olanların ihbarda bulunmasının üstüne olayın yaşanmış olduğu yere hemen polis ekipleri yönlendirildi

İl Emniyet Müdürlüğünün Asayiş Şubesi Müdürlüğüne bağlı olan Gasp Bürosu Amirliği’nin ekipleri, kağıt içerisinde yazılı olan telefonun Denizli ilinde bir doktora ait durumda bulunduğunu ve doktorun bu konudan herhangi bir şekilde bilgisinin olmadığını ifade etti.

Çevrede yer alan evlerde de inceleme gerçekleştiren polis ekipleri, yardım çağrısı yer alan kağıtları bir tanesi 10 yaşında ötekisi ise 15 yaşında bulunan 2 tane çocuğun, şaka maksadıyla balkondan kaldırıma atmış olduklarını tespit etti.

Olayla alakalı olarak bir tutanak tutmuş olan polis ekipleri, çocukları bu konuyla ilgili uyarıp sokaktan ayrılmış oldu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.