Babası kızının çığlıkları ile çok büyük bir şok yaşamış oldu

62

Tokat ili içerisinde çocuk parkında oynadığı esnada spor aletine parmağı sıkışmış olan 11 yaşında bulunan İlayda Yıldız’ın ezilip kopma tehlikesi geçirmiş bulunan başparmağı ameliyat edilmiş bir durumda.

Edinilmiş olan bilgiye bakılır ise; Dudayev Parkına çocuklarını götürmüş olan Hamza Yıldız, ‘’Uzay yürüyüşü’’ ismine sahip spor aletleri üzerinde oynamakta bulunan kızı İlayda Yıldız’ın acılar içerisinde bağırmasıyla beraber büyük bir şok yaşamış oldu.

Dün akşam saatlerine doğru gerçekleşmiş olan bu olay esnasında kızının sol başparmağını oynamakta olduğu spor aletine sıkıştırması sonrasında kanlar içerisinde kalmış olduğunu gören baba Yıldız, hızlı bir şekilde sağlık ekiplerine ihbarda bulundu. Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesinin Sağlık Araştırma ile Uygulama Hastanesi’nde yer alan acil servisine kaldırılmış olan Yıldız’ın ezilmiş durumdaki başparmağının ucunda yer alan zarar gören kısım ise hemen ameliyat edildi. Yaklaşık olarak 2 saat devam eden ameliyatın sonrasında servise alınmış olan Yıldız’ın tedaviyle alakalı sürecinin ise çok uzun bir zaman alması konusunda bir beklenti var.

Tokat’taki Gaziosmanpaşa Üniversitesinin Başhekim Yardımcısı görevinde bulunan Profesör Doktor Ataç Çelik, İlayda Yıldız’ın demirlere sıkışmış olan sol elinin başparmağının ezilmiş olmasından dolayı parmağın uç kısmında yer alan atardamarın zarar görmüş bulunduğunu ifade etti. Çelik ayrıca parmakta bir doku kaybının bulunmadığını da ifade etti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.