Antalya’da dolandırıcı operasyonu

38

Antalya ili içerisinde gerçekleştirilen operasyon kapsamında, telefonla aramış oldukları Alman asıllı vatandaşlara kendilerini Alman polisi gibi tanıtarak, tehdit edip paralarını dolandırmış oldukları iddia edilen 4 tane şüpheli şahıs ekipler tarafından gözaltına alındı.

Antalya Emniyet Müdürlüğüne bağlı Asayiş Şube Yankesicilik ile Dolandırıcılık Bürosunun Amirliğinde görevli ekipler, Almanya’da yaşamını sürdüren Alman vatandaşlarını telefon ile arayıp, kendilerini bir Alman Kriminal Dairesinin polisi şeklinde tanıtıp, verecek oldukları hesap numarasına para yatırmazsalar haklarında bir yakalama kararı çıkartılacak olduğu yalanını uydurmuş bulundukları, kandırmış oldukları bu insanların adreslerine ise Almanca bir şekilde yazılmış sahte iddianame yolladıkları iddia edilen şüphelilere yönelik olarak özel bir çalışma başlattı.

Ekipler tarafından, ”Işık söndü” ismi verilmiş olan eş zamanlı operasyon kapsamında bir tanesi kadın 4 kişinin yakalandığı açıklandı. Şüpheli şahısların bulundukları yerlerde gerçekleştirilen detaylı aramalar esnasında ise çok fazla sayıda bilgisayar ile birlikte cep telefonları, hesap ekstreleri ve de banka dekontları bulunarak ekipler tarafından el konuldu.

Şüpheli şahısların daha öncesinde de aynı suçtan cezaevinde yatmış oldukları ve 3 kişiyi de toplamda 103.000 euro tutarında dolandırmış oldukları açık bir şekilde ortaya çıktı.

İfade alma işlemleri devam eden şüphelilerin, adliyeye sevk edilecekleri bildirildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.